Kurumsal

PNÖSAN şahıs firması olarak 1994 yılında pnömatik ve hidrolik malzeme satışı ve endüstriyel danışmanlık hizmeti vermek amacı ile Tekirdağ / Çorlu 'da kurulmuştur. Müşterilerinin Pnösan'a verdiği destek ve duyduğu güvenle 2002 yılından bu yana limited şirketi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 

1.000 m²'lik mağazası, aynı zamanda 1500 m²'lik fabrikası ve depoları ile güçlü bir stok kapasitesine sahip olan PNÖSAN, kaliteli ürün ve hizmet anlayışıyla, müşterilerinin güvenine layık olabilmek amacı ve bilinci ile hizmet vermektedir. Genç, dinamik, yenilikçi, sürekli gelişimin ve eğitimin önemini benimsemiş, çağa ayak uydurabilen, alanlarında teknik yeterliliğe sahip iyi eğitimli profesyonellerden oluşmuş kadrosuyla alanındaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte olup, müşterilerinin yanında olmaktan ve hizmet sunmaktan gurur duymaktadır.

PNÖSAN firması, gelişen piyasa koşullarında, müşterilerinin yoğun talebi ve güçlü desteği ile kendi tesislerinde 2013 yılından beri, 'NORDSTEAM' markası altında üretmeye başladığı Türk malı ve CE sertifikalı buhar armatürlerinin yanında tesisat ekipmanları ve her türlü teknik malzemeyi de stoklarında bulundurmaktadır.

Dünya çapındaki test kuruluşlarına onaylattığı, kendi markasını taşıyan bu ürünleri Türkiye ve Dünya pazarlarına sunmaktan onur duymaktadır.


Pnösan Ltd. Şti'nin kendi markasıyla Türkiye ve Dünya pazarlarının beğenisine sunduğu başlıca ürünler şunlardır;

Kondenstoplar ve Buhar Armatürleri (Glob Vana, Metal Körüklü Vana, Kelebek Vana, Bıçaklı Vana, Aktüatörlü Vanalar, Paslanmaz Vanalar, Dövme Çelik Vanalar, Dişli Kutuları, Kompansatörler, Dip Boşaltma Vanaları v.b.).

Pnömatik Ürünler; Silindirler, Filtreler, Yağlayıcılar, Şartlandırıcı Grupları ve Aksesuarları, Yön Kontrol Valfleri, Selenoid Valfler, Pnömatik Otomatik Plastik ve Metalik Fittingsler, Hız Ayar Valfleri, Polyamid, Poliüretan ve PTFE Hortumlar ve Borular.

Paslanmaz Çelik Ürünler; Monoblok, 2-parçalı, 3-parçalı Dişli ve Flanşlı Küresel Vanalar, Flanşlar, Dişli ve Kaynaklı Fittingsler.

Mekanik Salmastralar, Yumuşak Salmastralar ve Contalar(Spiral Sarımlı Contalar, PTFE Contalar, Asbestsiz Contalar, Paslanmaz Göbek Takviyeli Grafitli Contalar, Lastik Contalar v.b.).

Aktüatörler, Pozisyonerler, Limit Switchler, Paslanmaz Pistonlu Vanalar ve Pnömatik Diyaframlı Kontrol Vanaları.

Yumuşak ve Metale Metal Sitli, Dökme Demir yada Paslanmaz Çelik ( SS 304 / SS 316 ) Gövdeli Kelebek Vanalar, Glob ve Metal Körüklü Glob Vanalar.